TJK TV

Atıf Esenbel Koşusu'nu COPPERFIELD Kazandı

Yarış ve Islah Encümeni Başkanı olarak Atçılığımızı ilk devrelerinde önemli görevlerde bulunan Atıf Esenbel adına düzenlenen koşu, 5 Kasım Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

Başarılı İngiliz safkanlarının mücadele verdiği 2017 yılı Atıf Esenbel Koşusu'nu (Açık-A3), Duygu Fatura'nın sahibi olduğu, Selman Taşbektarafından yetiştirilen, koşuya katılan 3 yaşlı tek isim olan COPPERFIELD(Three Valleys - Shall We Dance / Unaccounted For) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazanmayı başardı.

2 koşu aranın ardından yeniden birinciliğe ulaşan safkan son olarak, 13 Ağustos tarihinde katıldığı Fatih Sultan Mehmet Koşusu'nu (G1), bugünkü jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 115.500 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı  5 İngiliz atının start aldığı Atıf Esenbel Koşusu'nda ikinciliği, Halis Karataş ile bu mücadelede boy gösteren DAYIM BENIM (Lion Heart - St Clair Ridge / Indian Ridge) elde ederken, son atakları ile ORADINARIO (Unaccounted For - Karatutkum / Bin Ajwaad) Özcan Yıldırım ile üçüncü, yarış kariyerinin son mücadelesine çıkan kalite safkan YILDIRIMBEY (Sabırlı - Dicoş / Sun Music) ise Ahmet Çelik ile tabelayı tamamladı.

Kazanan COPPERFIELD için koşunun bitiriş derecesi 1.25.75 olurken, farklar 3 Boy - 1 Boy - 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |Amisos55: Sağolasın |İso2: Tebrikler, Amisos bey... |Admin: Merhaba @iso2 haklısınız sağlı ... |İso2: Sayın Admin, bu kupon tuttu. b ... |