TJK TV

Göztepe Koşusu'nu YELTAY Kazandı

10 Aralık Pazar günü, İzmir Şirinyer Hipodromu'nda düzenlenen ve programın da en önemli koşusu olma özelliğine sahip Göztepe Koşusu, saat 16.00'da, 3 yaşlı safkan Arap taylarının katılımıyla gerçekleşti.

Günün 4. koşusu olarak gerçekleşen 2017 yılı Göztepe Koşusu'nu (G3/DHÖ), Davut Kaya'nın sahibi olduğu, Mahmut Kaya tarafından yetiştirilen al erkek tay YELTAY (Güntay - Yeldem / Pegasus) değişen jokeyi Gökhan Gökçe ile kazanmayı başardı.

Kum pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 110.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3 yaşlı  11 safkan Arap tayının birincilik mücadelesi verdiği Göztepe Koşusu'nda kazanan tayın ardında ikinciliği, Halis Karataş idaresindeki SANBERK (Altaha - Süveyde / Akyel) elde ederken, Barış Kurdu ile bu önemli mücadelede boy gösteren CÖMERT ÇOCUK (Tuncal - Gökhilal / Yavuzca) üçüncü, TEKİNER (Altaha - İlkoru / Umutbey) ise Akın Sözen idaresinde tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan YELTAY için koşunun bitiriş derecesi 1.36.05 olurken, farklar 5 Boy - Uzak - 3 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

0116bayuzman: 5. Ayak 4 uzak ara |0116bayuzman: ⁿ ayak 4 numara uzak çeker.. I ... |0116bayuzman: Ilk ayak kendini unutturan gru ... |iso2: Tebrikler Maneko yanlış mesa ... |iso2: Teşekkürler.Amisos55 |