TJK TV

Kanije Koşusu'nu YILMABAŞAR Kazandı

İzmir Şirinyer Hipodromu'nda, 14 Aralık Perşembe günü düzenlenen ve sezonun 4+ yaşlı Arap atları için en önemli sınavlarından biri olan Kanije Koşusu (Açık-G3/DHÖ), programın 2. koşusu olarak gerçekleşti. Zevkli mücadeleye sahne olan koşuyu, geçtiğimiz yıl bu koşuyu ikinci olarak tamamlayan, Serkan Yıldızhan’ın sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından yetiştirilen YILMABAŞAR (Tamerinoğlu - Seyyare 55/ TAŞKENT) kazandı.

Başarılı bir yarış kariyerine sahip olan 6 yaşındaki kır safkan jokey Halis Karataş ile kazandığı bu koşuyla birlikte başarılarına bir yenisini daha ekleyerek 28. kum pist birinciliğini kazanırken toplamdaki birincilik sayısını da 31’e çıkardı.

9 safkanın birincilik mücadelesine sahne olan koşuda ikinciliği SAADIN GÜCÜ (İzbatur - Allıbahar / SIDEWAYS) elde ederken, koşunun tek kısrak ismi olan PATRONİÇE (Turbo – Bahtınur / UMUTBEY) üçüncü, ADINI SEN KOY (Turbo - Merviş / ODİNHAN) da dördüncü olarak koşuyu tamamladı. 

 Kum pistte 1600 metre mesafede kazanan YILMABAŞAR için koşunun bitiriş derecesi 1.51.68 olurken, farklar 1 boy – 3,5 boy – 1,5 boy şeklinde sonuçlandı.

..: Amisos55 :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: mükemmel |admin: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |