TJK TV

Kısrak, Sait Akson ve A. Cemal Kura Koşularının Kayıtları Belli Oldu

92. Gazi Koşusu öncesi, dişi tayların katılabildiği Kısrak Koşusu ile erkek taylara mahsus Kulübümüz Kurucu Üyelerinden Sait Akson ve yine dişi taylara mahsus Kulübümüz eski Başkanlarından merhum A. Cemal Kura adına gerçekleştirilecek koşuların kayıtları yapıldı.

Tarsus Beyazı

3 Haziran Pazar günü Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek Kısrak Koşusu’na 17Sait Akson Koşusu'na ise 18 safkan kayıt edildi. Veliefendi Hipodromu’nda 4 ve Yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarının start alacağı A. Cemal Kura Koşusu’na ise 10 safkanın kaydı yapıldı. Programda ayrıca başarılı Arap atlarının ter dökeceği Jandarma (İstanbul) Koşusu da bulunuyor ve bu koşuya 12 safkanın kaydı yapıldı.

Kısrak Koşusu (Açık–G1/D)

63’üncü kez start alacak olan Kısrak Koşusu’nda, 3 yaşlı safkan dişi İngiliz tayları, çim pistte 2100 metrede birincilik mücadelesi verecek. Gazi Koşusu öncesi, dişi tayların en önemli sınavı olarak kabul edilen Kısrak Koşusu’na; COSMIC DANCER, DAKOTA, FUNNY FAMILLIAR, GRAYAMAZON, HAFO, KEMANCI KIZ, LET HER GO, MASSANDRA, MISS PLANET, MOLTO BENE, PANTA RHEI, PERİ LİNA, PERSISTANCE, RUN FOR DERYA, SPREAD THE JOY, ŞEKER HANIM ve VALENCIA isimli taylar kayıt yaptırdı. Bu önemli koşuda birincilik ikramiyesi 770.000 TL olarak belirlendi. Ayrıca yarışseverlerimiz ilk kez, Kısrak Koşusu üzerine Sıralı 5'li Bahis oynayabilecekler.

Sait Akson Koşusu (Açık–G2 /E)

3 Haziran Pazar yarış programının bir diğer önemli koşusu olan ve 3 yaşlı erkek safkanların, çim pistte 2200 metrede verdikleri mücadele olan Sait Akson Koşusu’na (G2); AGA OSMAN, BURAKŞAH, COYOTE FLY, EL NINO, EMPEROR SION, GANANDO SOLO, HALİLŞAH, HEP BERABER, HIGH PRESSURE, İSHAKBABA, KOBRA, LAST SHADOW, MISTER GÖRKEM, MONTANA, RHYTHM DIVINE, ROYAL AVSAR, RUN AND WIN, SUPERSTAR isimli erkek safkanlar kayıt yaptırdı. Türkiye Jokey Kulübü’nün kurucu üyelerinden ve aynı zamanda yarış ve yetiştiriciliğimizin bugünkü düzeye gelmesinde büyük rol oynayan Sait Akson adına düzenlenen koşunun birincilik ikramiyesi ise 225.000 TL olarak belirlendi. 

A. Cemal Kura Koşusu (Açık–G3/D)

3 Haziran Pazar İstanbul yarış programının bir diğer önemli mücadelesinde ise 4 ve Yukarı yaşlı safkan İngiliz Atları, A. Cemal Kura adına düzenlenen koşuda kozlarını paylaşacak. Çim pistte 2200 metre mesafede gerçekleştirilecek olan ve birincilik ikramiyesi 145.000 TL olan koşuya, IMPASSABLE GIRL, JAIYA, MADEMOISELLE, MISAE, TATVAN İNCİSİ, GINA MONTANA, GLEN, MISS HELİN, TARSUS BEYAZI ve YİĞİTALP isimli safkanlar kayıt yaptırdı. 

Jandarma (İstanbul) Koşusu (KV-7/DHÖW)

Aynı gün İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşecek diğer bir kupalı mücadele ise Jandarma Teşkilatı adına düzenleniyor. Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden koşulacak olan koşu 4 ve Yukarı yaşlı safkan Arap atlarına mahsus ve birincilik ikramiyesi 64.000 TL. Bu yarışa; GÜMBÜRGÜMBÜR, REİSOĞLU, RODOSTO, DÖVER, ADINI SEN KOY, MAVİ DALGA, SAHİPBEY, CANKURTBEY, BAKİBEY, BUDAKHAN, TRAKYA ATEŞİ veUÇARER isimli safkanların kaydı yapıldı.

Bu önemli koşuların gerçekleştirileceği yarış programının jokey deklareleri 1 Haziran Cuma sabahı yapılacak.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Tskler |Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |