TJK TV

Uluslararası Kadın Konseyi Koşusu’nu WRITE TO ELLIE kazandı

Uluslararası Kadın Konseyi Koşusu’nu

 

WRITE TO ELLIE kazandı

 


İzmir Şirinyer Hipodromu, 1 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilen Uluslararası Kadın Konseyi Kupası Koşusu’na ev sahipliği yaptı. Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı ve çeşitli kadın derneklerinin de katıldığı güne, Atatürk’ün şapkalı kadınlarla birlikte çekilen fotoğraflarından oluşan sergi renk kattı.

                                           

ABD’de kadınlara oy hakkı tanınması için mücadele eden Susan Brownell Anthony tarafından 1888 yılında 9 ülkenin katılımıyla kurulan Uluslararası Kadın Konseyi adına 2015 yılından beri düzenlenen koşuyu bu yıl, Haşim Tınas’ın sahibi olduğu WRITE TO ELLIE (Intense Focus – Write To Me /IFFRAAJ) isimli safkan jokeyi Uğur Polat idaresinde kazandı. Erhan Kumtarafından yetiştirilen safkan, bugün gerçekleştirdiği 21. startındaki 6. birinciliğini elde etti.

 

 

3 yaşlı safkan İngiliz dişi taylarının start aldığı çim pistteki 2000 metre mesafeli koşuyu (KV – 6) DEMİRSEMA (Royal Abjar – Serap Gelin / MOUNTAIN CAT) ikinci olarak tamamlarken, KALIMITA (Kurtiniadis – Belle Epoch / SADLER’S WELLS) koşunun üçüncüsü, WESTSIDE (Kurtiniadis – Forested / COUNTRY PINE) isimli tay da tabelanın dördüncü sırasında yer aldı.

 46.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda farklar, 1,5 boy – 4 boy – boyun şeklinde sonuçlandı.

 


 

Koşuyu kazanan atın sahibi Haşim Tınas’a kupayı Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı Işılay Saygın verdi. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Beşerler, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyeleri Gülnur Gülerce ve Esra Atman Özyiğit, TJK Asli Üyeleri A. Serdar Pedükcoşkun ve Aslan Savaşan’ın Eşleri Nazan Pedükcoşkun ve Hacer Savaşan, İzmir Kadın Dernek Başkanları ile İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren de katıldı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Teşekürler, bu gün için bol şa ... |mandrake: tebrikler, süper kupon. |admin: Tebrikler |İso2: Bu kupona son ayakta 3 no lu a ... |mandrake: tebrikler kardeşim.. |