TJK TV

Anafartalar Koşusu’nu REBEL YELL Kazandı

91. Gazi Koşusu şampiyonu'nu hep birlikte alkışladığımız, Türk yarışçılığının bu en önemli koşusu sonrası, programın 7. mücadelesi Anafartalar Koşusu olarak düzenlendi. 

REBEL YELL 1  
3 yaşlı safkan İngiliz taylarının, kıyasıya bir birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı Anafartalar Koşusu'nu (Açık-G3), A. Melih Kura'nın sahibi olduğu, Bebek İnş. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen doru erkek safkan REBEL YELL (Dai Jin - Shaw Avenue / West By West) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı. Kum (sentetik) pistteki 2000 metre mesafeli koşuyu kazanan  REBEL YELL için bitiriş derecesi  2.04.35 oldu. Doru erkek tay elde etmiş olduğu bu birincilikle 8. startında 5. birinciliğini elde etti.

NAVAHO isimli tayın Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı koşuda 3 yaşlı 15 safkan İngiliz tayın birincilik mücadelesi verdi. Bu önemli koşudan değişen jokeyi Gökhan Kocakaya ile start alan GRAYEMPIRE (Win River Win-Setryn/Strike The Gold) ikinci olarak ayrılırken, Sadettin Boyraz idaresindeki CERASTES (Always A Classic-Alcina/Beau Genius) üçüncü, Mustafa Çiçek ile start alan UTKUNBABA (Bosporus-Sırnaşık/Red Bishop) da dördüncü oldu.   

Birincilik ikramiyesi 130.000 TL olan koşunun farkları 3 Boy - 1,5 Boy - 1,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Melih Kura’ya kupayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi ve Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Şeref Somtürk verdi.

REBEL YELL 2

Koşuyu kazanan safkanın antrenörü Esma Çetin’e plaketini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi ve TJK eski Başkanlarından Behçet Homurlu, jokey Halis Karataş’a ise Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş takdim etti. Kupa törenine davetliler
de katıldı.   

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |Newcastle: Tsk ederim |admin: Tebrikler |Amisos55: YB....THİRSK |