TJK TV

Başarılı Aprantiler İrlanda Race Academy’e Gitti

Aprantiler, 13 hafta süreyle mesleki eğitim almak üzere 5 Temmuz Çarşamba günü İrlanda Race Academy’e gitti.

İrlanda Race Academy
 
Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden 14 Ekim 2016 tarihinde başarıyla mezun olan üç apranti,  2 yıl boyunca Eğitim Merkezi’nde gösterdikleri tavır ve davranışlarının olumlu olması, disiplinli çalışmaları nedeniyle, bilgi, deneyim ve görgülerini artırmaları amacıyla Türkiye Jokey Kulübü tarafından İrlanda’da bulunan Racing Academy & Centre Of Education’a (RACE) (Yarışçılık Akademisi ve Eğitim Merkezi) eğitime gönderildi.

2016 yılı mezunu aprantilerin mezuniyet derecesi esas alınarak yapılan değerlendirme neticesinde;
 
1.Umut SARICA
 
2.Ramazan BAYRAM
 
3.Mehmet PARLAK
 
İsimli aprantiler İrlanda’da eğitim alma şansına kavuşmuş olup, tüm masrafları Türkiye Jokey Kulübü tarafından karşılanacak.

RACE’de 13 hafta süre ile eğitim görecek aprantilerimiz; deneyimli eğitmenler tarafından verilen binicilik eğitimi (teknik, denge, pozisyon, kontrol ve yarışta binicilik becerileri), “Dartfish” yazılım programıyla bireysel koçluk ve video analizi, ahır yönetimi ve at bakımının farklı alanlarında uygulamalı eğitim, fiziksel yeterlilik eğitimi ile lider Curragh antrenörleri ile pratik çalışma deneyimi (örneğin Dermot Weld, John Oxx, vb.), kazanacaklar ve çeşitli atçılık tesislerini de ziyaret edecekler.

Aprantilere İrlanda’ya seyahatlerinde eşlik etmesi ve RACE’e oryantasyonları için Binicilik Öğretmeni Ömercik Ay görevlendirildi.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |Newcastle: Tsk ederim |admin: Tebrikler |Amisos55: YB....THİRSK |