TJK TV

Fevzi Çakmak Koşusu'nu İkinci Kez Üst Üste OĞLUM BERAT Kazandı

8 Temmuz Cumartesi günü, Yüksek Komiserler Kurulu Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli mücadelesi olan Mareşal Fevzi Çakmak Koşusu, programın 7. mücadelesi olarak gerçekleşti.

OĞLUM BERAT

Müthiş bir mücadeleye sahne olunan 2017 yılı Fevzi Çakmak Koşusu (Açık-G2), 8 Temmuz Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlendi. 3+ yaşlı 8 safkan İngiliz atının katımıyla gerçekleşen Fevzi Çakmak Koşusu'nu, 2016 yılında da olduğu gibi, Bülent Doğan'ın sahibi olduğu, İ. Halil Kendirci tarafından yetiştirilen 5 yaşındaki doru erkek safkan OĞLUM BERAT (Victory Gallop - Halling Charge / Halling) jokeyi Akın Sözen idaresinde kazanmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl elde ettiği bu başarıyı, 2017 yılında da tekrarlayan OĞLUM BERAT, 3 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmiş oldu. Başarılı safkan son olarak, 12 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Fetih Koşusu'nu (G3), Uğur Polat idaresinde kazanmayı başarmıştı.

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının kıyasıya bir mücadele verdiği koşu, çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 200.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşunun ikinciliğini, Halis Karataş idaresindeki PERFECT WARRIOR (Perfect Storm - Star Flicker / Woodman) elde ederken, bu safkanın hemen iç kulvarında yer alan RUBICON (Akındayım - Gloriana / Marlin) Özcan Yıldırım ile üçüncü, Uğur Polat ile sezonun bu önemli randevusunda boy gösteren TAMBORA (Unaccounted For - Lady Elemis / Rakan) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu. 
 
Kazanan OĞLUM BERAT için koşunun bitiriş derecesi 1.56.83 olurken, farklar 1/2 Boy - Burun - 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.

..: Amisos55 :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: mükemmel |admin: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |