TJK TV

Beyoğlu Koşusu'nda Zafere CERASTES Uzandı

16 Temmuz Pazar İstanbul yarış programının en önemli koşusu olma özelliğine sahip olan Beyoğlu Koşusu (Açık - G1), 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının katılımıyla, saat 17.30'da gerçekleşti.

CERASTES

2017 yılı Gazi Koşusu sonrası, 3 yaşlı İngiliz taylarının bu önemli randevusunda galibiyete uzanan isim, Hikmet Kızılca'nın sahibi olduğu, Ömer Halim Aydın tarafından yetiştirilen doru erkek tay CERASTES (Always A Classic - Alcina / Beau Genius) oldu. Startla beraber koşuyu önde kabul eden ve jokeyi Sadettin Boyraz ile bu önemli koşudan zaferle ayrılan CERASTES ayrıca, 6 Haziran 2017 tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı İçişleri Bakanlığı Koşusu'nu (A3), bugünkü jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde kazanmayı başarmıştı.

3 yaşlı safkan İngiliz taylarının mücadele verdiği koşu, kum (sentetik) pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşuda, beyaz bayrak ayna yaparak birinciliğe uzanan CERASTES ardında ikinciliği, son iki koşusunu kazanarak Beyoğlu Koşusu'na gelen, Halis Karataş idaresindeki REBEL YELL (Dai Jin - Shaw Avenue / West By West) elde ederken, Uğur Polat ile bu önemli koşuda boy gösteren SİNYOR ŞAMİL (Scarface - Figaro  / Senor Speedy) üçüncü, son metrelerde etkili ataklar sergileyen ZAFER ATEŞİ (Win River Win - Gold Hypreion / Pharly) ise Ahmet Çelik ile tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan CERASTES  için koşunun bitiriş derecesi 2.13.32 olurken, farklar 1 Boy - Burun - Boyun şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |Newcastle: Tsk ederim |admin: Tebrikler |Amisos55: YB....THİRSK |