TJK TV

Niğbolu Koşusu'nu SAADIN GÜCÜ Kazandı

23 Temmuz Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen ve günün ilk kupalı mücadelesi olma özelliğine sahip, 4 yaşlı safkan Arap atlarının İstanbul yarış sezonu içerisindeki en önemli sınavlarından biri olan NİĞBOLU KOŞUSU, programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

SAADIN GÜCÜ

Geçmiş koşu performansları son derece başarılı 4 yaşlı safkan Arap atlarının keyifli mücadelesinden zaferle ayrılan ve 2017 Niğbolu Koşusu (Açık-G1/DHÖ) galibi olan isim; Uğur Kazancı'nın sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi yetiştirmesi, Sergen Gökçe tarafından antrene edilen, doru erkek safkan SAADIN GÜCÜ (İzbatur - Allıbahar / Sideways) oldu. Jokey Halis Karataş ile bu önemli mücadelede boy gösteren SAADIN GÜCÜ, son kez İstiklal Savaşı Koşusu'nda (G1) karşılaştığı rakibi ERTEMİZ'den de rövanşı almayı başardı. Başarılı safkan Niğbolu Koşusu galibiyeti ile kariyerinin 10. koşu galibiyetine ulaştı.

4 yaşlı safkan Arap atlarının mücadele verdiği koşu, çim pistte 2400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan,  10 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, Mustafa Çiçek idaresindeki ERTEMİZ (Demirkazık - Kafkas Kızı / Caş) elde ederken, Niğbolu Koşusu'na Selim Kaya ile katılan ALTINCI HİS (Özgünhan - Serengül / Sergen) üçüncü, son atakları ile kır safkan BENYOĞUM (Bozdağ - Işkın / Foçalı) ise Sadettin Boyraz idaresinde tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan SAADIN GÜCÜ  için koşunun bitiriş derecesi 2.42.73 olurken, farklar Burun - Uzak - 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |