TJK TV

İrlanda’da düzenlenen TJK Koşusu’nu HAPPILY Kazandı

27 Temmuz Perşembe akşamı TSİ 20.55’de İrlanda’nın Leopardstown Hipodromu’nda kulübümüz adına Jockey Club of Turkey Silver Flash Stakes (Açık - G3) gerçekleştirildi. Potansiyeli yüksek 2 yaşlı dişi İngiliz taylarını bir araya getiren koşuyu bu yıl dünyaca ünlü Coolmore Ekürisi’nden Derrick Smith, Mrs. John Magnier ve Michael Tabor  ortaklığındaki, Aidan O’Brien tarafından antrene edilen HAPPILY (Galileo – You’resothrilling / Storm Cat) isimli dişi tay,  jokeyi Ryan Moore idaresinde kazanmayı başardı.

HAPPILY

Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen İrlanda’daki TJK Koşusu’nda 2 yaşlı 5 dişi İngiliz tayı start aldı. 35.400 Euro birincilik ikramiyeli koşunun ikincisi SHALAILAH (Showcasing-Perfect Venture/Bahamian Bounty) olurken, DAWN DELIVERS (Dawn Approach-Siyasa/Rahy) üçüncü, GOLDEN SPELL (Al Kazeem-Cross Pattee/Oasis Dream) de dördüncü oldu.

Kazanan HAPPILY için koşunun bitiriş derecesi 1.28.99 olurken, farklar 5 Boy-1 ¼ Boy-1 ¾ Boy şeklinde sonuçlandı.

Klasik koşu galipleri GLENEAGLES ve MARVELLOUS’un kız kardeşi olan ve 8 Haziran günü Leopardstown’da katıldığı koşuyla yarış hayatına başlayan HAPPILY, akabinde 30 Haziran’da Curragh’da Maiden’a veda etti. G3 TJK Koşusu galibiyetiyle birlikte HAPPILY,  3. startında üst üste ve toplamda 2. birinciliğine ulaşmış oldu.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: son ayak ilk atım 14 ama 11 va ... |mandrake: Tebrikler |Amisos55: BRAVOO |Newcastle: Tsk ederim |Admin: Tebrikler |