TJK TV

I. İnönü Koşusu'nda Zafere YELE Uzandı

30 Temmuz Pazar günü Çanakkale Zaferi Koşusu, II. İnönü Koşusu ve Mustafa Alver Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli randevusu olan ve 2 yaşlı dişi İngiliz taylarının sezon içerisindeki ciddi sınavlarından biri olan I. İnönü Koşusu, saat 16.30'da, programın 7. koşusu olarak düzenlendi.

YELE

2017 yılı I. İnönü Koşusu'nu (Açık-G3/D); Emine Kaya'nın sahibi olduğu, Behçet Homurlu tarafından yetiştirilen kır dişi tay YELE (Divine Light - Yamis / Distant Relative)  jokeyi Selim Kaya idaresinde kazanmayı başardı.  Yarış yaşamına 11 Haziran günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda başlayan ve start almış olduğu bu ilk koşuyu kazanmayı başaran YELE, ardından 2 Temmuz tarihinde katıldığı Sadun Eşref Güney Atığ Koşusu'nu (G3) ise dördüncü olarak tamamlamıştı.

2 yaşlı safkan dişi İngiliz taylarının birincilik için mücadele verdiği koşu, çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 130.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 12 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, start almış olduğu ilk iki koşuyu kazanmayı başaran ŞEKER HANIM (Victory Gallop - Şeker Ayşe / Barnato) Ayhan Kurşun idaresinde elde ederken, son metrelerde ciddi ataklar sergileyen PEARL GEM (Inspector - Merve Gelin / Pardon) Gökhan Kocakaya ile üçüncü, Halis Karataş ile I. İnönü Koşusu'na katılan doru dişi tay FIREY ATES (Talip Han - Ateşin Kızı / Marlin) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.
 
Kazanan YELE için koşunun bitiriş derecesi 1.12.13 olurken, farklar 1 Boy - 2,5 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı. 

..: Amisos55 :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: mükemmel |admin: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |