TJK TV

At Diş Hekimi Olivier Gilot Eğitimlerine Başladı

Diş sağlığı ve diş hastalıkları konusunda Avrupa’nın önde gelen diş hekimlerinden biri olan Olivier Gilot, Türkiye Jokey Kulübü’nün davetlisi olarak, seminer vermek üzere ülkemize geldi.

31 Temmuz Pazartesi günü başlayan eğitimin sabah seansında, temel at dişçiliği sunumu gerçekleştiren Gilot, öğlenden sonra ise Veliefendi Hipodromu Tay Satış Merkezi’nde diş problemi bulunan atlara uygulamalı eğitim verdi. 

Seminer, 1 Ağustos Salı ve 2 Ağustos Çarşamba günü de devam edecektir.

OLIVIER GILOT’NUN VELİEFENDİ PROGRAMI
 
Olivier Gilot, 31 Temmuz – 02 Ağustos, tarihleri arasında sabah 10:00’dan itibaren, Apranti Eğitim Merkezi, Tay Satış Merkezi’nde teorik bilgiler paylaşacak ve ardından diş problemi olan atlar üzerinde uygulamalı çalışmalar gerçekleştirmektedir.
 
Seminer izleyicilere açık olarak gerçekleştirilecek olup, tüm at sahibi, antrenör ve seyislerimiz davetlidir.
 
Olivier Gilot tarafından verilecek seminerin tarih ve saatleri şu şekildedir:
 
01 Ağustos Salı: 
10:00 – 12.00 Temel Patoloji Sunumu
13:00 – 17:00 Diş Problemi Olan Atlar Üzerinde Uygulamalı Çalışma
 
02 Ağustos Çarşamba:
10:00 – 12.00 Ekipman Kullanımı Sunumu
13:00 – 17:00 Diş Problemi Olan Atlar Üzerinde Uygulamalı Çalışma 

“Diş hastalıkları atlarda yaygın olarak görülen sağlık problemlerinden biridir. Diş kayıplarının en önemli nedeni olan diş hastalıkları, yaygın tıbbi problemlerin üçte birini oluşturmaktadır.
 
Dişler, sindirim sisteminin başlangıcında bulunurlar. Dişlerde ortaya çıkan problemler, diğer hayvanlarda olduğu gibi atlarda da alınan gıdaların yeteri kadar sindirilememesine, yemden yararlanmanın düşmesine ve sindirim sistemi bozukluklarına yol açmaktadır. Ayrıca diş hastalığı bulunan atların sevk ve idaresi oldukça zordur. Özellikle yarış atlarında görülen düşük performans, diş bakımının ihmal edilmesinin doğrudan bir sonucudur. ”

Diş hekimi Olivier Gilot, atlarda diş sağlığını korumak için yapılması gerekenlerin yanında hastalıkların nedenleri, ortaya çıkma mekanizmaları ve temel patoloji üzerine bilgiler aktaracaktır.

At Diş Hekimi Olivier Gilot Eğitimlerine Başladı

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |