TJK TV

Mimar Sinan Koşusu'nu FINESSE Kazandı

6 Ağustos Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda günün en önemli koşusu olma özelliğine sahip Mimar Sinan Koşusu (Açık-G3), programın 6. mücadelesi olarak saat 17.00'de gerçekleşti.

FINESSE

Dünyanın en büyük mimar ve yapı sanatçılarından biri olan, Kanuni Sultan Süleyman dahil üç büyük Osmanlı Padişahı döneminde yaşamış Mimar Sinan adına düzenlenen koşunun 2017 yılı galibi (Açık-G3), K. Levent Kitapçı'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu al erkek safkan FINESSE (Luxor - Flying Saucer / Eagle Eyed) oldu. Jokeyi Selim Kaya idaresinde bu önemli koşuda boy gösteren FINESSE ayrıca, II. İnönü Koşusu (G3) ve Sadık Eliyeşil Koşusu (KV-9) galibidir.

3 yaşlı safkan İngiliz taylarının, sezon içerisindeki önemli randevularından biri olan Mimar Sinan Koşusu, çim pistte 2200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 130.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 5 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, ZAFER ATEŞİ (Win River Win - Gold Hyperion / Pharly) elde ederken, OĞLUM BERATIM (Dai Jin - Sly / Monsun) üçüncü, LAST POINT (Derviş Ağa - Resume / Lahib) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.
 
Kazanan FINESSE için koşunun bitiriş derecesi 2.18.68 olurken, farklar Boyun - Uzak - 2 Boy şeklinde sonuçlandı. 

..: Amisos55 :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: mükemmel |admin: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |