TJK TV

Fatih Sultan Mehmet Koşusu'nda Zafere COPPERFIELD Uzandı

Osmanlı İmparatorluğu’nda önemli bir yeri olan ve 1453 yılında İstanbul’u alarak bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan yedinci Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet adına düzenlenen koşu, 13 Ağustos Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

COPPERFIELD

Geçmiş koşu performansları son derece başarılı, birbirinden değerli safkanların kıyasıya bir mücadele verdiği 2017 yılı Fatih Sultan Mehmet Koşusu (Açık-G1), İstanbul yarış programının 9. mücadelesi olarak saat 17.30'da düzenlendi. Sezonun bu önemli randevusunu; Duygu Fatura'nın sahibi olduğu, S. Selman Taşbek tarafından yetiştirilen 3 yaşındaki al erkek safkan COPPERFIELD (Three Valleys - Shall We Dance / Unaccounted For) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazanmayı başardı.

Son 6 koşusu'ndan 5., toplamda ise 18. koşusu'ndan 11. birinciliğini çıkarmayı başaran klas safkan COPPERFIELD son olarak, 19 Temmuz tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Kocatepe Koşusu'nu (G3) kazanmayı başarmıştı.
 
3+ yaşlı başarılı safkan İngiliz atlarının birincilik mücadelesi verdiği koşu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 450.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşuda 11 at start aldı. Koşunun virajı dönülür dönülmez liderliği devralan ve mücadelenin sonuna kadar temposunu düşürmeden birinciliğe uzanan COPPERFIELD ardında ikinciliği, Özcan Yıldırım idaresindeki YILDIRIMBEY (Sabırlı - Dicoş / Sun Music) elde ederken, Hışman Çizik ile bu önemli mücadelede boy gösteren HIDDEN JEWELS (Bosporus - Yalçındağ Star / Yavuz Star) üçüncü, son atakları ile ORADINARIO (Unaccounted For - Karatutkum / Bin Ajwaad) isimli safkan ise, Akın Sözen idaresinde tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan COPPERFIELD için koşunun bitiriş derecesi 1.34.52 olurken, farklar 1,5 Boy - Boyun - Burun şeklinde sonuçlandı. 

..: mandrake :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |Amisos55: Sağolasın |İso2: Tebrikler, Amisos bey... |Admin: Merhaba @iso2 haklısınız sağlı ... |İso2: Sayın Admin, bu kupon tuttu. b ... |