TJK TV

Enver Güreli Koşusu'nu RUNNER BULL Kazandı

15 Ağustos Salı günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlenen Enver Güreli Koşusu, programın 3. mücadelesi olarak saat 15.00'de gerçekleşti.

RUNNER BULL

1950-1957 yılları arasında Ticaret ve Sanayi Bakanı ve Milletvekili olarak görev yapan merhum Enver Güreli adına düzenlenen koşuyu (KV-8/S), Nurbiye Gülerce'nin sahibi olduğu, Mustafa Berberoğlu tarafından yetiştirilen doru erkek safkan RUNNER BULL (Victory Gallop - Sun Cat / Mountain Cat) jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazanmayı başardı. 
 
Üst üste 2., toplamda ise 5. birinciliğine ulaşan RUNNER BULL ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu (G3) ve Preveze Koşusu (A3) koşuları galibi, Gazi Koşusu (G1) dördüncüsüdür.

3 yaşlı safkan İngiliz taylarının mücadele ettiği koşu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 75.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 6 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, MACADAMIA (Sidney's Candy - Match Point / Toccet) elde ederken, ZÜMRÜTHAN (Mali - Mae West / West By West) üçüncü, SOCRATES (Mali - Carlos Girl / Eagle Eyed) isimli tay ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.
 
Kazanan RUNNER BULL için koşunun bitiriş derecesi 1.37.50 olurken, farklar 2 Boy - 1,5 Boy - Baş şeklinde sonuçlandı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |