TJK TV

Uluslararası İstanbul Koşusu'nda Zafere ARABIAN HOPE Uzandı

Avrupa’nın önde gelen yarışçılık ülkelerinde start alan safkanlar ve ülkemizde yarış hayatını sürdüren isimlerin birlikte mücadele verdikleri Longines Uluslararası Yarış Festivali'nin, 2 Eylül Cumartesi akşamı düzenlenen bir diğer önemli mücadelesi İstanbul Koşusu olarak gerçekleşti.

ARABIAN HOPE

2013 yılında BEATRICE, 2014 yılında SHURUQ, 2015 yılında LOCAL TIME ve son olarak 2016 yılında PROMISING RUN isimli safkanların galibiyeti ile sonuçlanan Uluslararası İstanbul Koşusu'nda (Açık-G3/ULS/D) bu yıl da zafere uzanan Godolphin ekürisi oldu. Koşuya ARABIAN HOPE (Distorted Humor - Arhieving / Bernardini) isimli safkanı ile katılan eküri, bu önemli koşuyu jokeyi Gerald Mosse ile kazanarak üst üste 4. kez Uluslararası İstanbul Koşusu'nu kazanmayı başardı.

3+ yaşlı safkan dişi İngiliz atlarının, kıyasıya bir mücadele verdiği koşu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 115.000 Euro birincilik ikramiyesi olan, 4'ü yerli,  1'i yabancı olmak üzere toplam 5 atın start aldığı koşunun ikinciliğini,  Sadettin Boyraz idaresindeki CHERİ CHERİ LADY (Luxor - Uni Baby / Flying Spur) elde ederken, eküri safkanlardan WILLPOWER (Victory Gallop - Free Trade / Shareef Dancer) Halis Karataş idaresinde üçüncü, Selim Kaya ile bu önemli koşuya katılan TATVAN İNCİSİ (Scarface - Hanımkız / Always A Classic) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan ARABIAN HOPE için koşunun bitiriş derecesi 1.35.40 olurken, farklar 1,5 Boy - Burun - Boyun şeklinde sonuçlandı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |