TJK TV

Uluslararası Malazgirt Koşusu'nu MURAAQIB Kazandı

2-3 Eylül tarihlerinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nun ev sahipliği yaptığı Longines Uluslararası Yarış Festivali, Arap atlarına mahsus Malazgirt Koşusu(G1/ULS-W) ile birlikte tamamlandı.

 

Geçtiğimiz yıl GÜMBÜRGÜMBÜR isimli safkanın kazandığı Uluslararası Malazgirt Koşusu'nu bu yıl kazanan isim, Hamdan Al Maktoum'un sahibi olduğu, François Rohaut tarafından antrene edilen, jokeyi François Xavier Bertras ile bu koşuya katılan al erkek safkan MURAAQIB (Munjiz - Tashreefat / Bengali D'Albret) oldu.
 
3+ yaşlı safkan Arap atlarının, birincilik mücadelesi verdiği koşu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. MOUHEEB isimli safkanın Komiserler Kurulu Kararıyla start almadığı, 65.000 Euro birincilik ikramiyesi olan, 2'si yerli,  4'ü yabancı olmak üzere toplam 6 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, JABAL KASSYOUN (Burning Sand - Jakkarta / Kesberoy) jokeyi Faleh Nasser Bughenaim ile elde ederken, Selim Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren GÜMBÜRGÜMBÜR (Kaizbert - Kalamış Esintisi / Kalamış) üçüncü, AMEER AL ARAB (Nizam - Al Basheg / Dormane) ise Sadettin Boyraz idaresinde tabelayı tamamlayan safkan oldu.
 
Kazanan MURAAQIB için koşunun bitiriş derecesi 1.46.14 olurken, farklar Uzak - 3 Boy - Boyun  şeklinde sonuçlandı. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |