TJK TV

Diyarbakır Yarış Sezonu Başladı

21 yarış gününün yapılacağı Diyarbakır yarış sezonunun ilk startı, 5 Eylül Salı günü verildi.

Günün ilk koşusunu; Halil Demir’in yetiştirdiği, Sabri Aktaş’ın sahibi olduğu DEMİRYAYLASI (Gobakbey – Kaynaklıgüzeli / Haberbatur) isimli tay, jokeyi Mehmet Doğan ile kazandı.

3 yaşlı 11 safkan Arap tayı, kum pistte 1100 metre mesafede birincilik mücadelesi verdi Birincilik ikramiyesi 27.500 TL olan koşuda; ikinciliği, KARAPOLAT (Ayverdi - Leylakızı / Emirbey) elde ederken, MASKELİKIZ (Atomkarınca - Maske / Gizbatur) üçüncü, son atakları ile ÖZPERİ (Özhaber - Peri  / Kuruşbey) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kariyerinin ilk birinciliğine ulaşan DEMİRYAYLASI için koşuyu bitiriş derecesi 1.21.19 olurken, farklar Uzak – 1/2 Boy - 3 Boy şeklinde gerçekleşti.  

Koşu sonrasında kazanan tayın ilgilisine plaketini, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Genel Sekreteri Haydar Çevik verdi.

Kazanan tayın jokeyi Mehmet Doğan’a, Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı ödülünü verdi.

Törende ayrıca, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Diyarbakır Şube Başkanı N. Cehdi Advan kazanan tay DEMİRYAYLASI'na blanket giydirdi.

Uluslararası Diyarbakır Karpuz Festivali Koşusu’nun 6.’sı gerçekleştirilecek

21 yarış programının yer aldığı Diyarbakır Hipodromu sezon içerisinde birbirinden önemli koşular da yer alıyor. Diyarbakır karpuzunu tanıtmak amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Diyarbakır Valiliğinin ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl 6.’sı gerçekleştirilecek Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali Koşusu da 19 Eylül Salı günü yapılacak. Sezon içerisindeki bir diğer önemli koşulardan ise, Vali Koşusu 17 Ekim’de, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu 7 Kasım’da, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Koşusu ise sezonun son günü olan 14 Aralık’ta yapılacak.

Eylül ayında yarış günleri değişti

Yeni başlayacak Diyarbakır yarış sezonu ile kısa bir ara verilen Adana yarışlarının tekrar başlayacak olması nedeniyle Eylül ayındaki yurtiçi yarışlarında da değişiklik oldu. Buna göre Eylül ayında Pazartesi günleri Bursa ile Adana (gece), Diyarbakır ve Kocaeli (gece), Çarşamba İstanbul ve Elazığ (gece), Perşembe Ankara ve İzmir (gece), Cuma Bursa ve İstanbul (gece), Cumartesi Ankara ve Adana (gece), Pazar günleri ise gündüz İstanbul ve gece İzmir yarışları yapılacaktır. 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |