TJK TV

Eskişehir Koşusu’nu CİVANIM Kazandı

Yıldırım Bayezid Koşusu ile birlikte, 9 Eylül Cumartesi günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda gerçekleşen bir diğer önemli mücadele olan Eskişehir Koşusu, yarış programının 5. randevusu olarak saat 16.30'da düzenlendi.

2 yaşlı başarılı safkan İngiliz taylarının, Ankara yarış sezonu içerisindeki önemli sınavlarından biri olan 2017 yılı Eskişehir Koşusu'nu (Açık-A2) Bilge Heper'in sahibi olduğu, Mete Tolunay tarafından yetiştirilen doru erkek tay CİVANIM (Victory Gallop - Sipse / Perfect Storm) iç kulvardan yaptığı etkili atakları ile jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde birinciliğe uzandı.

Yarış kariyerinin en önemli koşu galibiyetine, Eskişehir Koşusu'nu kazanarak ulaşan CİVANIM son olarak, 22 Ağustos tarihinde, Ankara 75. Yıl Hipodrom'unda katıldığı Caerlaverock Koşusu'nu (KV-6), bugünkü jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının kıyasıya bir mücadele verdiği Eskişehir Koşusu, çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 170.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 1'i dişi 7'si erkek toplam 8 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, Ahmet Çelik idaresindeki LAST SHADOW (Kaneko - Good Memory / Bosporus) elde ederken, AKON (Pressing - Miss Elliott / Common Grounds) Furkan Yüksel ile üçüncü, Eskişehir Koşusu'na Halis Karataş ile katılan GÖĞÜSGEREN (Victory Gallop  - Mekin / Fantastic Fellow) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.
 
Kazanan CİVANIM için koşunun bitiriş derecesi 1.24.99 olurken, farklar Baş - 1/2 Boy - 1/2 Boy  şeklinde sonuçlandı.

civanım

 

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |