TJK TV

Şampiyon Graystorm 2018 yılına Ankara’da Hazırlanıyor

2016 yılında Erkek Tay Deneme, ve nihayetinde Gazi Koşusu’nu kazanıp Ankara Koşusu’nu ikinci bitirerek Triple Crown’ın eşiğinden dönen şampiyon safkan Graystorm, 2018 yılına hazırlanıyor. 
 
19 Ocak 2017 günü Dubai Meydan Hipodromu’ndaki Al Fahidi Fort Koşusu’nda sakatlanan Graystorm, 20 Ocak günü acilen ameliyat edilmişti. 

O günleri anlatan safkanın antrenörü Barış Vatansever şunları söyledi “Graystorm'un başarılı bir 2016 yılı geçirmesinin ardından, ekürinin sahibi Ahmet Güzelocak, şampiyonu ülkemizi temsil etmesi için Dubai’ye götürme kararı aldı. Yarış gününe kadar herşey yolunda gitti. Aslında yarış başladıktan sonra da yerimiz gayet iyiydi. Fakat ne olduysa son 800-600 metre arasında oldu. Büyük bir talihsizlik yaşadık ve atımız maalesef yarışı tamamlayamadı. Daha sonrasında yapılan kontrollerde ayağında kırık olduğu tespit edildi. 20 Ocak günü Dubai At Hastanesi’nde Veteriner Hekim Tom Yarbrough ve ekibi tarafından acilen ameliyat edildi. Biz safkanı aygır yapmayı düşünürken, Tom Yarbrough bize böyle kırıklı çok at tameliyat ettiğini ve hepsinin yeniden koştuğunu söyleyince rahatladık. Ameliyat sonrası iyileşme sürecini de Meydan’da tamamladıktan sonra ve 4 Temmuz 2017 günü ülkemize getirdik.” 

Safkanın şu an bulunduğu durumun kendileri için mucize gibi olduğunu söyleyen Vatansever “İnanılmaz bir yıl geçirdik. Hem biz hem de safkan çok üzüldük, yorulduk. Ama çok şükür bu kötü günleri atlattık.” dedi. 
 
Vatansever şöyle devam etti "İstanbul’a geldikten bir kaç gün sonra Graystorm’u hemen Ankara’ya getirdik. Burada gezintilerle başladığımız çalışmalar şu anda hafif kenterlerle devam ediyor. Ankara yarış sezonu bitene kadar buradayız. Daha sonra İzmir’e gideceğiz ve yeni sezona kadar burada çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Kısmet olursa hedefimiz İzmir’de sezonla birlikte, uygun bir yarışta şampiyonu yeniden sevdiği pistle buluşturmak. Ondan sonrasını ise kendisi bize söyler. Bütün amacımız onu yeniden koşturabilmek ve yarışseverlere sağlıklı bir şekilde izletebilmek.” dedi.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |