TJK TV

Ankara Koşusu'nda Zafere PIANO SONATA Uzandı

1950 yılında resmi programa konulan, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının 2800 metre mesafeli açık koşusu olan Ankara Koşusu, İngiltere'de ki St. Leger Koşusu'nun eşdeğeridir. 3 yaşlı İngiliz taylarının kendi aralarında koştuğu 2017 yılının bu son klasiği, 23 Eylül Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda gerçekleşti.

Bir yarış atının sahip olabileceği en prestijli ünvan olarak kabul edilen Triple Crown (Üçlü Taç) son ayağını oluşturan Ankara Koşusu (Açık-G1/TR), 1'i dişi 5'i erkek toplam 6 tayın katılımıyla düzenlendi. Herhangi bir safkanın Triple Crown başarısına ulaşma imkanı olmadığı sezonun en önemli koşusunu, Türk Yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu'nu da kazanmayı başaran, Oğuz Yalçın'ın sahibi olduğu, G. Dilek Emirsoy tarafından yetiştirilen PIANO SONATA (Torok - Emma / Shining Steel) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazandı.  

2010 yılında HAKKAR, 2011 yılında HANBEŞ, 2012 yılında CİHANIM, 2013 yılında FLY BY ME, 2014 yılında BLAZE TO WIN, 2015 yılında BULDUM BAK ve son olarak 2016 yılında VICTORY IS OURS isimli safkanların galibiyeti sonuçlanan Ankara Koşusu, çim pistte 2800 metre mesafe üzerinden düzenlendi. 350.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşuyu kazanan PIANO SONATA isimli safkanın ardında ikinciliği, Gülerce ekürisi safkanı RUNNER BULL (Victory Gallop - Sun Cat / Mountain Cat) Özcan Yıldırım idaresinde elde ederken, eküri safkanlardan GINA MONTANA (Scarface - Primadonna / Halling) Gökhan Kocakaya ile üçüncü, Kurt ekürisinin bir diğer safkanı DEPOSITORY (Anatoly - She Wadi Wadi / Green Desert) ise Halis Karataş idaresinde tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan PIANO SONATA için koşunun bitiriş derecesi 2.58.59 olurken, farklar 2,5 Boy - Uzak - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |