TJK TV

Prof. Tevfik Başer Koşusu’nu AKON Kazandı

Başta Ankara Koşusu olmak üzere, Sürat Koşusu ve Peribacaları Koşularının da düzenlendiği 23 Eylül Cumartesi Ankara yarış programının bir diğer önemli randevusu olan Prof. Tevfik Başer Koşusu, saat 17.30'da gerçekleşti.

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı Prof. Tevfik Başer Koşusu'nu (KV-8/S), Tahsin Yıldırım'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek tay AKON (Pressing - Miss Elliot / Common Grounds) jokeyi Furkan Yüksel idaresinde kazanmayı başardı.
 
Çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlenen,  75.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 8 tayın start aldığı koşunun ikinciliğini, iç kulvarda yer alan kır tay GRAYAMAZON (After Market - Setryn / Strike The Gold) elde ederken, sonlarda etkili ataklar sergileyen İNAZUMA (Divine Light - Anatolian / Always A Classic) üçüncü, BENNATO (Henrythenavigator - Ribella / Revoque) isimli tay ise Prof. Tevfik Başer Koşusu'nda tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan AKON için koşunun bitiriş derecesi 1.38.11 olurken, farklar Baş - 4 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.
 
Yarış yaşamının 4. ve en önemli koşu galibiyetine ulaşan Pressing temsilcisi AKON ayrıca, 3 Ağustos tarihinde katıldığı Ankara Garı Koşusu'nu da (KV-6) bugünkü jokeyi Furkan Yüksel idaresinde kazanmayı başarmıştı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |