TJK TV

Marmara Koşusu’nu PERFECT WARRIOR Kazandı

64. Türkiye Jokey Kulübü Koşusu ile birlikte, 24 Eylül pazar İstanbul yarış programının bir diğer kupalı mücadelesi olan Marmara Koşusu, 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımıyla gerçekleşti.

Son derece keyifli bir mücadeleye sahne olan 2017 yılı Marmara Koşusu'nu (Açık-G2), Deniz Kurtel'in sahibi olduğu, Mozaik Şar. San. Ltd. tarafından yetiştirilen 7 yaşındaki doru erkek safkan PERFECT WARRIOR (Perfect Storm - Star Flicker / Woodman) jokeyi Uğur Polat idaresinde kazanmayı başardı. 12 koşu aranın ardından birincilik elde etmeyi başaran klas safkan son olarak, 21 Mayıs 2016 tarihinde katıldığı Adnan Menderes Koşusu'nu (G2), Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlenen,  200.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 7 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, koşuya tempo veren isim olan HIDDEN JEWELS (Bosporus - Yalçındağ Star / Yavuz Star) Hışman Çizik idaresinde elde derken, sonlarda etkili ataklar sergileyen MY BILLIONAIRE (Victory Gallop - Vaselina / Giant's Causeway) Akın Sözen ile üçüncü, Özcan Yıldırım ile bu önemli mücadelede boy gösteren ORADINARIO (Unaccounted For - Karatutkum / Bin Ajwaad) tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan PERFECT WARRIOR için koşunun bitiriş derecesi 1.38.17 olurken, farklar Baş - 1/2 Boy - 1/2 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |