TJK TV

2017 Yılı Mahmudiye Mahalli At Yarışları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen ve Mahmudiye Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen, 2017 yılı Sonbahar Mahalli At Yarışlarının ilk ayağı 24 Eylül Pazar günü Kulübümüze ait Mahmudiye’deki İdman Pistinde gerçekleştirildi.

Yarışların ilk gününe, Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü ve Aslan Avşarbey, Mahmudiye Kaymakamı Gökhan Dolaş, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, İlçe Jandarma Komutanı Tarkan Orta,  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Kemal Çevik ve Serpil Uzun, Mahmudiye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İlker Çolak, Anadolu Tarım İşletmesi Müdürü Yıldıray Çil, OGÜ Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Hakan Çalışkan, Mahmudiye At Yetiştiricileri Geleneksel At Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (MAYAD) Başkanı Yenel Kaya ile vatandaşlar katıldı.

ki hafta sürecek olan Mahmudiye Mahalli At Yarışlarının ilk haftasında Anadolu T.İ.M, Mahmudiye Kaymakamlık, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Vali Kupası olmak üzere 4 koşu gerçekleştirildi. Mahalli yarışların İkinci haftası olan 1 Ekim Pazar günü 14:00-16:00 saatleri arasında Mahmudiye Belediye Başkanlığı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Garnizon Komutanlığı ve Türkiye Jokey Kulübü kupası koşuları yapılacak. 

Yarışlarda ANADOLU TİM Kupası Koşusunu Cemal Yıldız'ın sahibi olduğu BOĞAZLI isimli safkan Arap tay, Mahmudiye Kaymakamlık Kupası Koşusunu Enis Badışoğlu'nun sahibi olduğu FORDTA TEK isimli safkan Arap atı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kupası Koşusunu Volkan Ekrem Başar'ın sahibi olduğu ÖZBAYHAN isimli safkan İngiliz atı,

Eskişehir Valiliği Kupası Koşusunu Sadık Badışoğlu'nun sahibi olduğu BABA İLHAMİ isimli safkan Arap atı kazandı.

Mahalli yarışların gerçekleştirildiği ilk gününde dereceye giren atların sahiplerine toplam 22.080 TL ikramiye dağıtıldı.

Ayrıca Mahmudiye Mahalli At Yarışlarında Eskişehir Sultan Atlı Okçuluk Spor Kulübü Derneği gösteri yaptı

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |