TJK TV

H. Fatih Türeray Koşusu’nu İkinci Kez Üst Üste RYAN AREL Kazandı

Dernek Koşularının düzenlendiği 27 Eylül Çarşamba günü, programın ilk önemli koşusu olan merhum H. Fatih Türeray anısına düzenlenen koşu, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda saat 14.30'da gerçekleşti.

Keyifli bir mücadeleye tanık olunan 2017 yılı H. Fatih Türeray Koşusu'nu (KV-7) 2016 yılında da olduğu gibi, Veysel Kahraman'ın yetiştiricisi ve sahibi olduğu 5 yaşındaki al erkek safkan RYAN AREL (Goldat - Flying Guitar / Johny Guitar) jokeyi Uğur Polat ile kazanmayı başardı.
 
3 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran RYAN AREL ayrıca, 2016 yılı H. Fatih Türeray Koşusu (KV-7) ve Basri Çiftkurt Koşusu (KV-8) galibidir.

Çim pistte 2100 metre mesafe üzerinden düzenlenen,  60.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 7 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, iç kulvara yakın isimlerden BAYBAŞKAN (Fliers Fantasy - Best Queen / Kayabey) elde ederken, FAIR MONT (Bin Ajwaad - Adriana La Cerva / Lomitas) üçüncü, doru erkek safkan STALLION FALCON (Dylan Thomas - Dream State / Maciavellian) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan RYAL AREL için koşunun bitiriş derecesi 2.09.16 olurken, farklar Boyun - 2,5 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |