TJK TV

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu’nu VALENCIA Kazandı

Ülkemiz At yarışçılığının önemli bir materyali olan "Safkan İngiliz Atı" yetiştirilmesini yaygınlaştırmak için kurulan Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği adına düzenlenen koşu, 27 Eylül Çarşamba günü, 10 koşulu yarış programın 5. mücadelesi olarak düzenlendi.

Parlak performansa sahip 2 yaşlı dişi İngiliz taylarının kıyasıya bir mücadele verdiği 2017 yılı Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu'nu (Açık-G2/D/TR), Celal Tekdoğan'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru tay VALENCIA (Mendip - Lunarat / Royal Abjar) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı.

Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen,  200.000 TL birincilik ikramiyesi olan tamamı dişi 7 tayın start aldığı bu önemli koşunun ikinciliğini, Gökhan Kocakaya idaresindeki RUN FOR DERYA (Victory Gallop - Strong Hope / Perfect Storm) elde ederken, al tay MY WILL (Cuvee - Phenomena / Sea Hero) Akın Sözen ile üçüncü,  son atakları ile PEARL GEM (Inspector - Merve Gelin / Pardon) Özcan Yıldırım ile tabelayı tamamlayan tay oldu.
 
Kazanan VALENCIA için koşunun bitiriş derecesi 1.23.93 olurken, farklar 1,5 Boy - 1,5 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |