TJK TV

Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu’nu MADRABAZ Kazandı

Safkan Arap Atı yetiştirilmesini yaygınlaştırmak için kurulan Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği adına, 27 Eylül Çarşamba günü düzenlenen kupalı koşu, saat 15.30'da programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

Jenerasyonunun başarılı 4 yaşlı safkan Arap atlarının katılım gösterdiği 2017 yılı Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu'nu (Açık-G2/DHÖ) Ersan Üldes'in sahibi olduğu, Akademik Fc Rek. Ltd. Şti tarafından yetiştirilen kır erkek safkan MADRABAZ (Turbo - Alsevda / Albatur) jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde kazanmayı başardı. MADRABAZ elde ettiği bu koşu galibiyetiyle kariyerinin 9. ve en önemli koşu zaferine ulaşmış oldu.

Çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden düzenlenen,  200.000 TL birincilik ikramiyesi olan tamamı erkek 9 atın start aldığı bu önemli koşunun ikinciliğini, kazanan MADRABAZ isimli safkanın ardında, GÜRSU (Turbo - Dilasu / Demirkazık) Halis Karataş idaresinde elde ederken, iç kulvara yakın etkili atakları ile ALTINCI HİS (Özgünhan - Serengül / Sergen) Selim Kaya ile üçüncü, Ahmet Çelik ile sezonun bu önemli koşusuna katılan DENİZİM (Altaha - İlkehanım / Yelhan) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan MADRABAZ için koşunun bitiriş derecesi 2.06.97 olurken, farklar 1 Boy - 3 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |