TJK TV

Apranti Rahmi Canpolat Uluslararası Yarış Okulları Federasyonu’nun Burs Fonu ile Avusturalya’ya Gönd

Apranti, 8 hafta süreyle mesleki eğitim almak üzere 2 Ekim Pazartesi günü Avustralya’ya gitti.

Uluslararası Yarış Okulları Federasyonu’nun (The International Federation Of Horse Racing Academies – IFHRA) Yarışçılık Burs Fonu (RSF) ile 2017 yılında yurtdışında yarışçılık sektöründe eğitim alması için Türkiye’den aday gösterilen Apranti Mazlum Pir Demir ve Apranti Rahmi Canpolat’ın eğitim almalarına Federasyon tarafından karar verildi.
 
Uluslararası Yarış Okulları Federasyonu 2015 yılında kurulmuş olup, üyesi olan yarış okullarında veya buna eşdeğer eğitim kurumlarında öğrenci olan veya yeni mezunlara, ilave beceriler kazandırarak ve yarış okulunda aldıkları eğitimi destekleyerek, yeni kültürler ve gelenek-görenekler tanımalarını sağlarken at yarışı sektöründeki kariyerlerini ilerletmek, deneyim kazandırarak kendilerini geliştirmeleri için bir fırsat sağlamak amacıyla uygun görülen adaylara burs vermekte. Federasyona, 2017 yılı Mayıs ayı itibariyle Türkiye ile birlikte 40 ülke üyedir.
 
Federasyonun burs fonu ile İrlanda’da eğitim alan Apranti Mazlum Pir Demir, Türkiye’ye döndü.
 
Federasyonun burs fonu ile eğitim alması için 2 Ekim 2017 tarihinde Avusturalya’ya gönderilen Rahmi Canpolat Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden 24 Ekim 2014 tarihinde dönem birincisi olarak mezun oldu.
 
Apranti Rahmi Canpolat 8 hafta süre ile Avusturalya’da Antrenör Matt Cumani mentorluğunda eğitim alacak.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |