TJK TV

Türkiye Jokey Kulübü Efsaneler Futbol Turnuvası'nda Finale Bir Adım Kaldı

Türkiye Jokey Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen "Efsaneler Futbol Turnuvası”nda 2 Ekim Pazartesi günü  oynanan maçlarla yarı finale kalan takımlar belli oldu.
 
1 Ekim Pazar günü İstanbul yarışlarının ardından günün ilk çeyrek final karşılaşmasında A Grubu'nu üçüncü sırada bitiren Kurtiniadis (Jokeyler) takımı ile B Grubu'nu ikinci sırada bitiren  Grand Ekinoks (TV Md.) takımları karşı karşıya geldi. Sağanak yağmur altında oynanan karşılaşmada rakibine (8-6) üstünlük sağlayan Kurtiniadis takımı yarı finale yükselen ilk takım oldu. Karşılaşmada Cuma Altunbaş 3, Hacı Kocakaplan ise attığı 2 golle galibiyetin mimarları olurken, takım kaptanı Halis Karataş klas hareketleri ve hırsıyla ''Sadece yarış pistlerinde değil futbol sahalarında da yıldız benim.'' dedirtti. Son düdüğe kadar büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın ikinci yarısında girdiği ikili mücadele sonucunda sakatlanan ve sağ kol kemiğinde parçalı kırık teşhisi konulan Grand Ekinoks takımından yarış yazarı Burak Sipahiler ise tüm camiayı üzüntüye boğdu. Bizlerde ''Yarış Zamanı'' programında görev alan arkadaşımıza ''Geçmiş olsun'' diyor, en kısa zamanda eski sağlığına döneceği günü bekliyoruz.
 
Günün ikinci karşılaşmasında ise A Grubu'nu ikinci sırada bitiren Yavuzhan (Yarışçılık Md.) takımı ile B Grubu üçüncüsü Kafkaslı (İnsan Kaynakları Md.) takımları ikinci yarı finalist takım olabilmek için mücadele ettiler. Turnuva başından beri istikrarlı bir grafik sergileyen Yavuzhan takımı skorer elamanı Tuncer Özdemir'in 5 gol bulduğu ve toplam gol sayısını 18'e çıkardığı karşılaşmadan (9-3) galip ayrılarak ikinci yarı finalist takım olarak sahadan ayrıldı.
 
2 Ekim Pazartesi günü oynanan karşılaşmalarda ise günün ilk maçında B Grubu'nda oynadığı 5 maçı da kazanma başarısı gösteren Cankardeşler (At Sahipleri) takımı, A Grubu'nda son karşılaşmasını rakibi sahaya çıkmadığından (3-0) hükmen kazanan Ribella (Seyisler) takımı ile karşılaştı. Turnuvanın başından beri favori gösterilen Cankardeşler takımı beklenmedik derecede tutuk oynadığı karşılaşmada Kubilay Eyrel ve Eyüp Yıldız'ın da kırmızı kart görerek takımlarını eksik bırakmaları üzerine sürpriz bir sonuçla (7-4) kaybederek turnuvaya veda etti. Karşılaşma sonrasında büyük bir başarıya imza atan Ribella takımının haklı sevinci ise görülmeye değerdi.
 
Günün ikinci karşılaşmasında ise A Grubu'nu birincisi Bold Pilot (Hipodrom Md.) takımı ile B Grubu üçüncüsü Kafkaslı (İnsan Kaynakları Md.) takımları son yarı finalist takım olabilmek için sahada yer aldılar. Murat Dağ'ın 7 gol atarak gol krallığında ilk sıraya yükseldiği karşılaşmayı Bold Pilot takımı (10-3) gibi farlı bir skorla kazanarak adını yarı finale yazdırdı.
 
Çeyrek final karşılaşmaları sonunda A Grubu takımları eşleştikleri tüm B Grubu takımlarını kupa dışına iterek üstünlük sağlamış oldu.
 
Turnuva'nın yarı finalinde; 5 Ekim Perşembe günü
18.30 Ribella (Seyisler) - Yavuzhan (Yarışçılık Md.)
19.40 Bold Pilot (Hipodrom Md.) - Kurtiniadis (Jokeyler) karşılaşmaları oynanacak.
 
8 Ekim Pazar günü ise yarı finalde kaybedenler üçüncülük, kazananlar ise şampiyon olabilmek için sahaya çıkacak.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |