TJK TV

Sir Percy Loraine Koşusu'nu I SAW THE SUN Kazandı

Uluslararası Kraliçe II.Elizabeth Koşusu'nun da düzenlendiği 7 Ekim Cumartesi Ankara yarış programının bir diğer önemli ve kupalı mücadelesi olan Sir Percy Loraine Koşusu, programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

Başarılı safkanların birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı Sir Percy Loraine Koşusu'nu (KV-7), Mehmet Çelik'in sahibi olduğu, Mustafa Dinçal tarafından yetiştirilen 5 yaşındaki doru kısrak I SAW THE SUN (Kaneko - Nice of Time / Sea Hero) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazanmayı başardı.

Çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 60.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı  9 İngiliz atının start aldığı koşunun ikinciliğini, dış kulvardan yaptığı atakları ile BAYBAŞKAN (Fliers Fantasy - Best Queen / Kayabey) elde ederken, kır safkan ARSEN LUPEN (Victory Gallop - La Bamboocha / King of Kings) üçüncü, KUPA ASI (Always A Classic - Eyşa / Hoy) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.
 
Kazanan  I SAW THE SUN için koşunun bitiriş derecesi 1.56.28 olurken, farklar Boyun - 1 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: Böyle de kötü ancak ben yatarı ... |Maneko: tşk ederim mandrake |İso2: Teşekkürler, Maneko bey... |Maneko: Tebrikler |mandrake: Tebrik ederim Maneko |