TJK TV

Celalettin Çubukçu Koşusu'nu I SAW THE SUN Kazandı

22 Ekim Pazar günü, Çaldıran Koşusu'nun da düzenlendiği yarış programında, günün bir diğer kupalı mücadelesi olan merhum Asli Üyemiz Celalettin Çubukçu adına düzenlenen koşu, saat 14.30'da gerçekleşti.

Keyifli bir mücadeleye sahne olan 2017 yılı Celalettin Çubukçu Koşusu'nu (KV-7 / DMehmet Çelik'in sahibi olduğu 5 yaşındaki doru kısrak I SAW THE SUN (Kaneko - Nice Of Time / Sea Hero) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazanarak, üst üste 3. koşu galibiyetine ulaşmış oldu.

Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 60.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı  7 kısrağın start aldığı  Celalettin Çubukçu Koşusu'nda ikinciliği, PRINCESS WESTPORT (Bosporus - Leones / Second Set) elde ederken, kazanan I SAW THE SUN isimli kısrağın ekürisi THE DAUGHTER SUN (Lion Heart - Eolion / Distant Relative) üçüncü, iç kulvara yakın atakları ile DIAMOND FLAME (Luxor - Anka Kuşu / Mountain Cat) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan I SAW THE SUN için koşunun bitiriş derecesi 1.24.74 olurken, farklar 1,5 Boy - 1/2 Boy - 1/2 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |