TJK TV

Necip Fazıl Kısakürek Koşusu'nu SELKUT Kazandı

Cumhuriyet ve Cumhurbaşkanlığı Koşusu ile birlikte, 28 Ekim Cumartesi Ankara yarış programında yer alan, Edebiyat tarihimizin önemli isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek adına düzenlenen koşu, programın 4. mücadelesi olarak saat 15.00'de gerçekleşti.

Keyifli bir mücadelenin yaşandığı merhum Necip Fazıl Kısakürek Koşusu'nun 2017 yılı galibi (Açık-G3 / DHÖNimet Arif Kurtel'in sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi al erkek tay SELKUT(Özgünhan - K.Irak 61 / Arslanbey) oldu. Son metrelerde yaptığı müthiş sprint ile, Halis Karataş idaresinde bu önemli koşudan zaferle ayrılan tay son olarak, 15 Ekim tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Haralar Koşusu'nu (G1) dördüncü olarak tamamlamıştı.

Çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 130.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3 yaşlı  10 Arap tayının start aldığı Necip Fazıl Kısakürek Koşusu'nda ikinciliği, süratli tay YELTAY (Güntay - Yeldem / Pegasus) Mehmet Kaya idaresinde elde ederken, ciddi atakları ile AKKULA (Turbo - Kalebatur / Haberbatur) Gökhan Kocakaya ile üçüncü, Ahmet Çelik ile bu önemli mücadele boy gösteren ALTEPE (Yalaz - Demir Altun / Gobakbey) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan SELKUT  için koşunun bitiriş derecesi 1.47.56 olurken, farklarBoyun - 1 Boy - 3 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

İso2: Tuşlama hatasından gitti, 227 ... |İso2: Belmont.. |İso2: Will |İso2: Philadelphiaa... |İso2: 2.misli oldu... |