TJK TV

Vali Koşusu'nu (İstanbul) ALTINCI HİS Kazandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da kutladığımız bu anlamlı günde, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşen programın ilk kupalı mücadelesi olan Vali Koşusu (İstanbul) saat 16.00'da düzenlendi.

Başarılı safkan Arap atlarının birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı İstanbul Vali Koşusu'nu (Açık-G3/DHÖ) Mücahit Yıldızhan'ın sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi 4 yaşındaki al erkek safkan ALTINCI HİS (Özgünhan - Serengül / Sergen) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı. 10 koşu aranın ardından yeniden birincilikle tanışan ALTINCI HİS son olarak, 26 Mayıs tarihinde katıldığı Tarihi Kırkpınar Güreşleri Koşusu'nu (KV-6), Selim Kaya idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Çim pistte 2400 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 130.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 4+ yaşlı  8 safkan Arap atının start aldığı İstanbul Vali Koşusu'nda ikinciliği, starttan geç çıkış yapan safkanlardan ATMACA BEYİ(Gobakbey - Yıldız Türe / Haberbatur) Halis Karataş idaresinde elde ederken, iç kulvara yakın safkanlardan ERTEMİZ (Demirkazık - Kafkas Kızı / Caş) Gökhan Kocakaya ile üçüncü, Ahmet Çelik ile Vali Koşusu'na katılan SERHANTAY (Altaha - Kevserim / Birader) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan ALTINCI HİS için koşunun bitiriş derecesi 2.51.85 olurken, farklar1,5 Boy - 1 Boy - 3 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |