TJK TV

Breeders’ Cup Yarış Festivali Başlıyor

Tüm dünyanın merakla beklediği, birbirinden başarılı at sahipleri, antrenör, jokey ve atları bir araya getiren Breeders’ Cup yarış festivali için geri sayım bitiyor. 3-4 Kasım tarihlerinde ABD-Güney Kaliforniya’da bulunan Del Mar Hipodromu’nun ev sahipliği yapacağı Breeders’ Cup kapsamındaki koşular TJK TV ve TAY TV ekranlarından naklen yayınlanacak ve üzerine müşterek bahis kabul edilecek.

İlk gün 4, ikinci gün ise 9 Grup 1 olmak üzere, Breeders’ Cup yarış festivali kapsamında toplam 13 Grup 1 koşu bulunuyor. Bu yılki Grup 1 koşuların startı ise Avrupa’dan gelen Coolmore Ekürisi’ne ait G1 galibi HAPPILY ve SEPTEMBER’ın da aralarında bulunduğu, 2 yaşlı dişi tayların mücadele edeceği G1 BC Juvenile Fillies Turf ile başlıyor. Akabinde MOR SPIRIT, ACCELERATE, SHARP AZTECA gibi Amerika’nın kum pistte başarılı orta mesafe atlarının katılacağı G1 BC Dirt Mile, yine Avrupa’dan gelen tayların bulunduğu, 2 yaşlı erkek ve iğdiş tayların start alacağı G1 BC Juvenile Turf ve son olarak ise kum pistte oldukça formda sezon geçiren STELLAR WIND, ELATE, FOREVER UNBRIDLED, ABEL TASMAN ve PARADISE WOODSgibi önemli kısrakların start alacağı eski adıyla Ladies Classic yeni adıyla ise G1 BC Distaff ekranlara gelecek. 

Breeders’ Cup’ta ikinci günde Grup 1 koşular 2 yaşlı dişi tayların kum pistteki mücadelesi G1 BC Juvenile Fillies ile başlayacak olup, akabinde LADY AURELIA ve MARSHA gibi önemli isimlerin mücadelesine sahne olması beklenen çim pistteki sürat yarışı G1 BC Turf Sprint, UNIQUE BELLA’nın ciddi favori olarak katılacağı kısrakların kum pistteki sürat yarışı olan G1 BC Filly & Mare Sprint, ABD’nin şampiyon kısrağı LADY ELI ile Avrupa’dan gelen G1 koşu galibi RHODODENDRON gibi önemli kısrakların çim pistteki mücadelesi G1 BC Filly & Mare Turf koşulacak. 

DREFONG’un favori olduğu sürat yarışı G1 BC Sprint, Godolphin Ekürisi’nin formda safkanı RIBCHESTER’in hara hayatı öncesi son yarışı olması beklenen G1 BC Mile, BOLT D’ORO gibi şimdiden ABD’de sezona damgasını vuran 2 yaşlı tayın start alacağı G1 BC Juvenile, Avrupa’dan gelen ULYSEES ve geçtiğimiz yılın galibi HIGHLAND REEL’in favoriler arasında bulunduğu dayanıklılık yarışı G1 BC Turf günün diğer önemli koşuları arasında.

2017 yılı Breeders’ Cup festivalinin kapanışı ise klasikleşen bir şekilde bir kez daha G1 Breeders’ Cup Classic ile yapılacak. Son 6 yarışında, 4’ü G1 olmak üzere 5 kez kazanan ve hayatının en formda günlerini yaşayan GUN RUNNER, dünyanın en iyi safkanı olarak gösterilen ve Mart ayında Gun Runner’ı Dubai World Cup’ta geride bırakan, ancak buradaki son 2 yarışında galibiyete ulaşamayan ARROGATE muhtemelen hara hayatı öncesi son yarışı için piste çıkacak olup, Bob Baffert’in antrene ettiği diğer isimlerden son iki startında G1 Travers Stakes ve G1 Pennsylvania Derby’i kazanan formda 3 yaşlı tay WEST COAST ile Mart 2016’dan bu yana son 7 yarışının 6’sını kazanırken son startı olan G1 Pacific Classic’te Arrogate’i de geride bırakan COLLECTED ve Avrupa’dan bu yıl G1 koşular kazanarak gelen ve muhtemelen hara hayatı öncesi son yarışına çıkacak olan CHURCHILL bu yılki Breeders’ Cup Classic’te ön plana çıkan isimler arasında.

YURTDIŞI SİTELERİNİN BREEDERS CUP ERKEN BAHİS ORANLARI

  FAVORİ PLASE SÜRPRİZ
1.KOŞU 2 1-3-10-7 11-12-5-9
2.KOŞU 3 1-4-8 7-6-9
3.KOŞU 7 4-1 3-6-8
4.KOŞU 2 11-10-13-8 5-1-7-3-6
5.KOŞU 6 8-3-10 9-5-7
6.KOŞU 6 1-7-8-5 2-4-9-13-11
7.KOŞU 2 6-5-7 4-1-8

Yurt dışı yarışlarda; 6'lı Ganyan birim fiyatı 4 KRŞ, 7'li Ganyan birim fiyatı 25KRŞ ve 7'li Plase birim fiyatı 10 KRŞ olup, yurt içi yarışlarda olduğu gibi devir uygulaması uygulanmaktadır.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |