TJK TV

Mudanya Koşusu'nu INDIAN DADY Kazandı

Bursa Osmangazi Hipodromu'nda, Yeşil Bursa Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli koşusu olan Mudanya Koşusu (Açık-A3), 10 Kasım Cuma günü saat 16.00'da gerçekleşti.

2 yaşlı İngiliz taylarının birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı Mudanya Koşusu'nu (Açık-A3) Ö. Erhan Sofuoğlu'nun sahibi olduğu, Berrin Gedikve Ortakları tarafından yetiştirilen al erkek tay INDIAN DADY (Green Gönen - Lakshmi / Barathea) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı.

Kum pistte 1200 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 97.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 2 yaşlı  7 İngiliz tayının start aldığı Mudanya Koşusu'nda ikinciliği, Kadir Tokaçoğlu idaresindeki SILVER COIN (Cuvee - Çınar Kızı / Lockton) elde ederken, SÜPHAN (Bors - Sema / River Special) Gökhan Gökçe ile üçüncü, Ahmet Çelik ile bu mücadelede boy gösteren ASLAN ADAM (Halicarnassus - Niran / Sea Hero) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan INDIAN DADY için koşunun bitiriş derecesi 1.14.93 olurken, farklar2 Boy - 3,5 Boy - 1,5 Boy  şeklinde sonuçlandı.

Yarış yaşamına ilk iki koşusunu İstanbul Sentetik pistinde kazanarak başlayan al erkek tay, üçüncü koşusu olan K. Sahir Kurutluoğlu Koşusu'nda (G3), TOPANGA isimli taya mağlup olmuştu. Ardından Bursa'ya gelen INDIAN DADY, 16 Ekim tarihinde katıldığı Trilye Koşusu'nu (KV-8) bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |