TJK TV

Hasan Polat Koşusu'nu ikinci kez üst üste SİNCLAR Kazandı

A. Nur Kutnak Koşusu ve M. Fethi Tulgar Koşusu ile birlikte, programın bir diğer kupalı mücadelesi olan Hasan Polat Koşusu'nu (KV-8/S) 2016 yılında olduğu gibi, Sina Erdal'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu 4 yaşındaki doru erkek safkan SİNCLAR (Okawango - Sigar / Always A Classic) jokeyi Uğur Polat idaresinde kazanmayı başardı. Yarış kariyerinin 8. birinciliğine uzanan safkan ayrıca, Mevlana Koşusu (A3), Orhan Meker Koşusu (KV-18), Eşref Somtürk Koşusu (KV-8), Hasan Polat Koşusu (2 kez KV-8), Sedat Üründül Koşusu (KV-7) ve At Yarışı Yazarları Derneği Koşusu (KV-6) galibidir.

Çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 75.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı  11 safkan İngiliz atının start aldığı, üst düzey bir mücadeleye sahne olan koşunun ikinciliği, ciddi atakları ile ULUDAZ(Kaneko - Cruella / Distant Relative) elde ederken, kır safkan KHAN OF GHOST (Native Khan - Orama's Ghost / Golan) üçüncü, PERFECT WARRIOR (Perfect Storm - Star Flicker / Woodman) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan SİNCLAR için koşunun bitiriş derecesi 1.36.76 olurken, farklar 1 Boy - Boyun - Boyun şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |admin: Hayırlı bayramlar arkadaşlar ... |Maneko: Hayìrli bayramlar olsun |Maneko: Teprikler |mandrake: Herkese İyi Bayramlar Diliyoru ... |