TJK TV

Hitit Koşusu'nu CARBONARO Kazandı

11 Kasım Cumartesi günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlenen ve programın en önemli koşusu olma özelliğine sahip Hitit Koşusu, saat 16.00'da düzenlendi.

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının birincilik mücadelesine sahne olan 2017 yılı Hitit Koşusu'nu (Açık-A3)Umut Hepsağ'ın sahibi olduğu, Mustafa Ateştarafından yetiştirilen doru erkek tay CARBONARO (Divine Light -Ateşhatun / Karabeyhan) jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazanmayı başardı.

Üst düzey bir mücadelenin yaşandığı Hitit Koşusu'nu kazanmayı başaran CARBONARO, yarış yaşamının ikinci koşusundan da galibiyetle ayrılmayı başardı. CARBONARO, 7 Ekim tarihinde kariyerinin ilk koşusuna çıkmış ve 1300 metre mesafeli çim pist koşusu'nu bugünkü jokeyi Ayhan Kurşun ile kazanmayı başarmıştı.

Çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 115.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 2 yaşlı  6 safkan İngiliz tayının birincilik mücadelesi verdiği Hitit Koşusu'nda kazanan CARBONARO ardından ikinciliği, Halis Karataş ile mücadeleye katılan CİVANIM (Victory Gallop - Sipse  / Perfect Storm) elde ederken, koşuya tempo veren isim olan AKON (Pressing - Miss Elliot / Common Grouns) sonlarda düşen temposu ile Furkan Yüksel idaresinde üçüncü, son atakları ile HAFO (Win River Win - Waffle / Sri Pekan) Mustafa Çiçek ile tabelanın son basamağına sahip olan tay oldu.

Kazanan CARBONARO için koşunun bitiriş derecesi 1.11.50 olurken, farklar Burun - 3,5 Boy - Boyun  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: tebrikler |Amisos55: Sağolasın |İso2: Tebrikler, Amisos bey... |Admin: Merhaba @iso2 haklısınız sağlı ... |İso2: Sayın Admin, bu kupon tuttu. b ... |