TJK TV

Sakarya Koşusu'nda Zaferin Adı "BAYEZID"

İstanbul İlkbahar - Yaz yarış sezonunun son günü olan 12 Kasım Pazar günü, 2 yaşlı İngiliz taylarının en uzun mesafeli mücadelesi olan Sakarya Koşusu, programın 6. koşusu olarak saat 16.00'da gerçekleşti.

2'si dişi, 12'si erkek olmak üzere, geçmiş koşu performansları başarılı tayların birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı Sakarya Koşusu'nu (Açık-G2), Emir Alkaş'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek tay BAYEZID (Most Improved - Hurrem Sultan / Dylan Thomas) jokeyi Gökhan Kocakayaidaresinde kazandı.

Yarış kariyerinin ikinci ve en önemli koşu galibiyetine, jenerasyonunun başarılı isimlerini geride bırakarak ulaşan BAYEZID, 16 Temmuz tarihinde katıldığı Hüsamettin Tamer Koşusu'nu (KV-8) bugünkü jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazanmayı başarmıştı. Safkan ayrıca, Çaldıran Koşusu (G1) üçüncüsüdür.

Çim pistte 1800 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 200.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 2 yaşlı İngiliz tayları için bir anlamda sezon finali olan Sakarya Koşusu'nu kazanan BAYEZID ardında ikinciliği, iç kulvara yakın olan, Aracı ekürisi taylarından CORCOVADO (Toruc Macto - Tonnante / Hernando), Özcan Yıldırım idaresinde elde ederken, son 4 koşusunu kazanmayı başaran AVUKAT (Rey de Cafe - Desdemona / Shakespare) Sadettin Boyraz ile bu kez üçüncü, koşuyu ikinci olarak tamamlayan CORCOVADO isimli tayın ekürisi TOMİRİS (Native Khan - Infinity / Common Grounds) ise Deniz Yıldız idaresinde tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan BAYEZID için koşunun bitiriş derecesi 1.49.35 olurken, farklarBurun - Uzak - Burun şeklinde sonuçlandı.

..: Amisos55 :..

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: mükemmel |admin: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |