TJK TV

Ayasofya Koşusu'nda Birinciliğe ISKRA Uzandı

İstanbul İlkbahar - Yaz yarış sezonunun son kupalı mücadelesi olan ve 3+ yaşlı başarılı dişi İngiliz atlarının katıldığı Ayasofya Koşusu, 12 Kasım Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

Son metrelere kadar keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2017 yılı Ayasofya Koşusu'nu (Açık-A2/D), Mustafa Ülkan Delikan'ın sahibi olduğu, Lindum Partnership tarafından yetiştirilen 4 yaşındaki doru kısrak ISKRA (Mount Nelson - Euro Empire / Bartok) jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı.

Üst üste ikinci, toplamda ise 6. birinciliğine uzanan ISKRA ayrıca, Harem Koşusu (G1) ve A. Cemal Kura Koşusu (G3) galibidir.

Kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 170.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı  13 İngiliz atının start aldığı Ayasofya Koşusu'nda ikinciliği, iç kulvara yakın isimlerden MISAE (Unaccounted For - Güneyli / Mountain Cat) Sadettin Boyraz ile elde ederken, Uğur Polat ile bu önemli koşuda boy gösteren Mİ BOMBON (Cuvee - Lalla Mina / Distant Relative) üçüncü, son atakları ile MY SWEET LADY (Awesoma Again - Songthrush / Unbridled's Song) ise Gökhan Kocakaya idaresinde tabelayı tamamladı.

Kazanan ISKRA için koşunun bitiriş derecesi 2.03.86 olurken, farklar Boyun - Boyun - 3,5 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

mandrake: son ayak ilk atım 14 ama 11 va ... |mandrake: Tebrikler |Amisos55: BRAVOO |Newcastle: Tsk ederim |Admin: Tebrikler |