TJK TV

TJK At’la Terapi Merkezlerinin 7.’sini Elazığ’da Hizmete Açtı

Türkiye Jokey Kulübü’nün önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve engelli çocukların tedavisinde destekleyici bir terapi yöntemi olarak hayata geçen At’la Terapi Merkezleri’nin 7.’sini İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Bursa, Adana ve Şanlıurfa’dan sonra Elazığ Hipodromu’nda Engelliler Haftasında hizmete açtı.

at-terapi-merkezi

Engelleri At’la Terapi ile aşalım” sloganı ile 2015 yılında ücretsiz olarak hizmete açılan At’la Terapi Merkezleri’nde bugüne kadar 3000’in üzerinde çocuğa uzmanlar eşliğinde atla terapi seansları yapıldı.

Merkezlerde, özel olarak yetiştirilmiş atlar ve uzman terapistler eşliğinde uygulanan terapatik seanslarla fiziksel, zihinsel ve duygusal bozukluğu olan çocukların gelişimine katkı sağlanması amaçlanıyor. Doktor raporuyla At’la terapi yapılmasına izin verilen tüm engelli çocukların faydalanabileceği bu yöntem; atın klasik metodolojisi üzerine kurulu hareketini, uzman terapistin yöntemleriyle birleştirerek kişiye özel destekleyici bir terapi yöntemi olarak uygulanıyor.

TJK Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa, Elazığ Vali Yardımcıları Mustafa Gül, Mehmet Fevzi Dönmez, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Ergüven, Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Tarım Müdürü Turan Karahan ve İl Protokolü’nün yanı sıra, Kulübümüz Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Kulübümüz Genel Müdürü Tuncel Aydın, Genel Müdür Yardımcıları Burak Konuk, Mustafa Zıypak, TJK Asli Üyeleri, Elazığ’daki dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, medya mensupları ile engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Genel Sekreteri Sadettin Atığ yaptığı açılış konuşmasında;Kulübümüzün 7. Atla Terapi Merkezi’ni Elazığlı kardeşlerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlıklı bir nesil yetiştirebilmek, engelleri hep birlikte aşabilmek için hepimize sorumluluklar düşüyor. Türkiye Jokey Kulübü olarak bizler de, hem fiziksel hem de zihinsel olarak iyileştirici güce sahip bu alternatif terapi yöntemini, Türkiye’de yaygınlaştırmak ve engelli çocuklarımıza faydalı olmasını sağlamak amacıyla çalışıyoruz. İlk olarak İstanbul, daha sonra Diyarbakır, İzmir, Bursa, Şanlıurfa ve Adana’da açtığımız ve bugün burada Elazığ’da hizmete giren At’la Terapi Merkezleri’ni Türkiye genelindeki bütün hipodromlarımıza hızla taşımak ve faaliyetlerini arttırarak sürdürmek istiyoruz. İnanıyorum ki, ücretsiz olarak sunduğumuz bu alternatif terapi yöntemiyle, Elazığ’da da hem ihtiyaç sahibi çocuklarımıza hem de ailelerine umut olacağız. Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu adına, At’la Terapi Merkezlerimiz’de büyük bir şefkat ve istekle çalışan arkadaşlarıma ve bu projeye gönül veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |