TJK TV

Atçılarımızın Yurtdışındaki Başarıları Devam Ediyor

Ülkemizi yurtdışında temsil eden ekürilerimizin başarısı tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda TJK Başkanı Serdal Adalı’nın yetiştiricisi olduğu 3 yaşındaki dişi tay FOOL FOR YOU (Lawman – Bosphorus Queen / Sri Pekan) Britanya’nın Ayr Hipodromu’ndaki Class 4 koşuda kariyerinin ikinci galibiyetine ulaşmış, Aracı Ekürisi’ne ait Arbalet ve Corrosive isimli safkanlar da Ascot’taki King George günündeki koşularda kendisine tabela içerisinde yer bulmuştu.

Atçılarımızın yurtdışındaki  başarıları devam ediyor

Yurtdışındaki atçılarımızın başarılarına bir yenisi de 2 Ağustos Perşembe günü eklendi. ABD’de yaz mevsiminde yarışçılığın kalbinin attığı, New York’un incisi olarak kabul edilen Saratoga Hipodromu’nda Kantarmacı ekürisinin 4 yaşındaki kısrağı ARCHUMYBABY (Archarcharch – Crescanda / Bowman’s Band) katıldığı kum pistteki 50.000 $ toplam ikramiyeli 1200 metre mesafeli yarışını, jokeyi Jomar Garcia ile kazanmayı başardı. Archumybaby elde ettiği bu galibiyetiyle birlikte kariyerinin 17. startında 5. birinciliğine ulaştı. Daha önce New York’un bir diğer önemli hipodromu Belmont Park’ta Bitumen ile kazanan Kantarmacı ailesi ve aynı zamanda jokey Jomar Garcia da Saratoga’da ilk kez galibiyetle tanışmış oldu.

Antrenör Tuncay Kantarmacı ile birlikte yaklaşık 2 yıldır ABD’de sahibi ve antrenörü olduğu atlarla başarıdan başarıya koşan, daha önce aralarında ünlü sanatçı Serdar Ortaç’ın da sahibi olduğu bir safkanı da antrene etmiş ve yarış kazanmış olan Kantarmacı ailesinin bu yıl 130 koşuda 22 galibiyet, toplamda ise bugüne kadar 510 koşuda 83 birincilik, 79 ikincilik, 74 de üçüncülüğü bulunuyor. Kantarmacı ailesinin bugüne kadar birçoğunun sahibi de olmak üzere antrene ettiği safkanların kariyer kazancı ise 2 Milyon $’a yaklaştı.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |mandrake: Teşekkür |admin: Tebrikler |Newcastle: Hepinze tsk ederim cok sagolun |mandrake: tebrikler |