TJK TV

Plevne Koşusunda Zafer BUDAKHAN'ın

İstanbul yarış sezonunun, 4+ yaşlı safkan Arap atları için önemli sınavlarından birisi olan, Plevne Koşusu (Açık-G2/DHÖ), 28 Mayıs Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, 9 koşulu programın 6. koşusu olarak saat 16.30'da gerçekleşti.

Başarılı safkanların kıyasıya bir mücadele verdiği 2017 yılı Plevne Koşusu'nu; Nimet Arif Kurtel'in sahibi olduğu, Osman Budak tarafından yetiştirilen BUDAKHAN (Turbo - Şilan / Haberbatur) jokeyi Akın Sözen idaresinde kazanmayı başardı.

Plevne_Kosusu_1

4+  yaşlı 12 safkan Arap atının katılımıyla, kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafede gerçekleştirilen, 200.000 TL ikramiyeli bu önemli koşuda, geçtiğimiz yılın galibi MERİH (Bilgin - Necme 38 / Rüzgar 30) ikinciliği Ahmet Çelik idaresinde elde eden isim olurken, kazanan BUDAKHAN isimli safkanın ekürisi FİRİKYA (Ağa Karaca - K. Irak 55 / Bodrum) Uğur Polat ile üçüncü, bu önemli koşuya Mustafa Çiçek idaresinde katılan GÖZYAŞI GECESİ (Özgünhan - Hankızı / Sezginbey) ise dördüncü oldu.

Plevne_Kosusu_2

2017 yılı Plevne Koşusu galibi olan BUDAKHAN için koşunun bitiriş derecesi 2.16.70 olurken, farklar 2,5 Boy - Burun - 2,5 Boy şeklinde oluştu.

HESAP MAKİNESİ

Son Yorumlar

Maneko: Tebrikler |admin: Tebrikler |Maneko: Mandrake tşk ederim |mandrake: tebrikler |Amisos55: Teşekkürler..:)) |