TJK TV

Cevdet Sümer Koşusu'nu ULUDAZ Kazandı

18 Ekim Çarşamba akşamı, merhum TJK Asli Üyesi Şevket Belgin Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli mücadelesi olan Cevdet Sümer Koşusu (KV-21) programın 8. koşusu olarak saat 20.30'da gerçekleşti.

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı Cevdet Sümer Koşusu'nu (KV-21Samet Kadıoğlu'nun sahibi olduğu, M. Şeref Somtürk tarafından yetiştirilen doru erkek safkan ULUDAZ (Kaneko - Cruella / Distant Relative) son metrelerde yaptığı etkili ataklar ile Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı.

Kum (sentetik) pistte 1500 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 53.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı  8 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, iç kulvara yakın isim olan SEYYAH (Cape Cross - Kiwani Bay / Nayef) elde ederken, son atakları ile KISS YOUR HANDS (Out Of Control - Famous Five / Diktat) üçüncü, KING OF ROCK (Derviş Ağa - Number Stone / Mujdahit) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan ULUDAZ  için koşunun bitiriş derecesi 1.30.69 olurken, farklar Baş - 3 Boy - 1,5 Boy  şeklinde sonuçlandı.

HESAP MAKİNESİ

REKLAM

Son Yorumlar

maneko: çok tşk ederim sayın yöneticil ... |Admin: Sorun giderilmiştir. |maneko: sayın yöneticiler yazdık ses s ... |Amisos55: bu kupon tutmuştu ama ? olsu ... |maneko: iso2 tşk ederim mesaj yazdığın ... |